ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12398065
*
nr 1239 8065
Spegel
blandstil, 120x50
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2019
kl 20:31:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 12:03:36
1
700 kr
3/3 16:01:37
2
800 kr
4/3 18:00:27
3
1.200 kr
4/3 18:31:19
4
1.000 kr
4/3 18:31:19
3
1.100 kr (Budbetjänt)
4/3 18:31:27
4
1.200 kr
4/3 18:31:27
3
1.200 kr (Budbetjänt)
4/3 18:31:32
4
1.300 kr
4/3 19:06:59
1
1.400 kr
4/3 19:10:21
4
1.500 kr
4/3 20:26:01
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandstil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1239 8065
Spegel
blandstil, 120x50
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 12:03:36 | 1 | 700 kr |
3/3 16:01:37 | 2 | 800 kr |
4/3 18:00:27 | 3 | 1.200 kr |
4/3 18:31:19 | 4 | 1.000 kr |
4/3 18:31:19 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:31:27 | 4 | 1.200 kr |
4/3 18:31:27 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:31:32 | 4 | 1.300 kr |
4/3 19:06:59 | 1 | 1.400 kr |
4/3 19:10:21 | 4 | 1.500 kr |
4/3 20:26:01 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandstil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58